Ar svinīgu ceremoniju Kalpaka skolā uzsākts jaunais 2024./2025. mācību gads

08.10.2024

20. septembrī svinīgā ceremonijā, kas notika Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā, tika atklāts Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas jaunais 2024./2025. mācību gads. Kadetus, viņu vecākus un skolas personālu šajā svarīgajā brīdī sveica virkne nozīmīgu viesu, tostarp Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Edmunds Svenčs.

Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka un skolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners

Šī gada pasākums bija īpašs, jo Kalpaka skolā pirmo reizi mācības uzsāka jau visi četri kursi, iezīmējot skolas pirmo izlaiduma gadu, kas notiks nākamā gada vasarā. 2024./2025. mācību gadam pieteicās 136 jaunieši, no kuriem tikai 30 visaugstāk novērtētie tika uzņemti skolā, kas apliecina augstos prasības standartus un stingro atlases procesu.

Pasākuma laikā Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka uzsvēra Pulkveža Kalpaka vidusskolas nozīmīgo lomu jauno līderu un patriotiski noskaņotu pilsoņu audzināšanā. “Šeit, Kalpaka profesionālajā vidusskolā, jums ir iespēja ne tikai iegūt standarta vidusskolas mācību programmu, bet privilēģija apgūt vairāk – patriotismu, fizisko sagatavotību, līderību,” teica Švinka, aicinot kadetus savā rīcībā līdzināties Oskara Kalpaka ideāliem.

Jaunā mācību gada kopbilde

Arī skolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners uzsvēra, ka audzēkņi šajā skolā nav nonākuši nejauši. “Jums ir jāpārvar izaicinājumi, kas pielīdzināti tām grūtībām, ko dienestā pārvar karavīri, un tas atšķir jūs no pārējiem vidusskolēniem. Jūs jau tagad mācāties kļūt par līderiem – neatkarīgi no tā, vai nākotnē izvēlēsieties militāro dienestu, vai arī citu profesiju. Jūs esat atklājuši savas stiprās un vājās puses nevis teorijā, bet praksē,” sacīja skolas direktors.

Svinīgo pasākumu kuplināja Nacionālo Bruņoto spēku Štāba bataljona orķestra muzikālais sveiciens, kā arī kadetu sagatavotais defilē priekšnesums. Viesiem bija arī iespēja iepazīties ar Nacionālo Bruņoto spēku un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehniku, kā arī gūt plašāku informāciju par karjeras iespējām aizsardzības un iekšlietu nozarēs.

Nacionālo Bruņoto spēku Štāba bataljona orķestris

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola, kas dibināta 2021. gadā, piedāvā audzēkņiem unikālu izglītības modeli, kas apvieno akadēmiskās zināšanas ar militāro un fizisko sagatavotību, kā arī līderības prasmju attīstīšanu. Skola turpina audzēt jaunos līderus, kuri ir gatavi kalpot savai valstij un veidot stipru Latvijas nākotni.

Vēlam visiem kadetiem izturību un panākumus jaunajā mācību gadā!

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas kadeti